نور محیطی به طور یکنواخت در فضا پخش می شود به طوری که کل فضای اتاق را روشن می کند.این نوع نور معمولا توسط منبعی که در بالای اتاق قرار می گیرد و یا منبعی که می تواند نور را به همه ی جهات پخش کند، تولید می شود.

نور محیطی عامل اصلی برای دید اشیا می باشد. نور محیطی باعث تفاوت درخشش در اجسام مختلف می شود لذا چشم سریع تر می تواند با محیط تطبیق پیدا کند، در نتیجه چشم با سرعت کمتری خسته می شود. چشم، نبود نور محیطی را کاملا درک می کند، به عنوان مثال مطالعه صرفا با یک چراغ مطالعه، کار نا خوشایندی است. به بیان دیگر نور متعادل محیطی، فضایی راحت و با آرامش خلق می کند که حس خوب بودن را بهبود می بخشد.

محصولات این نور

نور منطقه ای مجموعه ای از نور ها در یک فضا می باشد که برای فعالیتهای خاصی استفاده می شود، مثلا برای مطالعه، کار و یا بحث و گفتگو. نور منطقه ای علاوه بر این که باید نقاط مورد توجه را پر نور تر کند، باید برای حفظ هارمونی فضا با نور محیطی هم تناسب داشته باشد. نور منطقه ای توسط وسایلی تولید می شود که می توانند نور خود را به آن هدایت کنند. انعطاف پذیری بیشتر در دقت ابزار روشنایی باعث می شود که بهتر بتوان نور را به سمت جایی که به آن نیاز است، هدایت کرد. جایی که یک میز کنفرانس به تنهایی با نور محیطی روشن می شود، احساسی که به انسان دست می دهد همانند احساسی است که در یک آشپزخانه ی صنعتی به انسان دست می دهد. به عبارت دیگر نور محیطی یک محیط خاص را برای کاری خاص فراهم می آورد.

محصولات این نور

نور مودی یک فضای دلخواه و پذیرفتنی را خلق می کند. این نور می درخشد اما به ندرت می تواند فضایی را روشن کند اما قابلیت های گوناگونی دارد، برقراری ارتباط ، جذبه و افسون و احساسات شدید. هدف نهایی آن آرامش روح و روان آدمی است.

بهترین تاثیر نور مودی هنگام عصر می باشد که هوا به سمت تاریکی می رود. نور مودی نباید زیاد روشنایی بخش باشد تا بتواند تاثیر خود را بگذارد.

نور مودی باید جایی قرار داشته باشد که بتواند بهترین اثر را بگذارد مثلا روی سقف یا دیوار باشد یا در کناره های پنجره، میز، دراور ، طاقچه و یا کف زمین قرار بگیرد.

محصولات این نور

مجموعه ای از انواع آویزها و لوسترهای مدرن، وینتیج و غیره که با داشتن ظاهری جذاب و متفاوت از المانهای نورپردازی صنعتی و تجاری به شما این امکان را می دهد تا محیطی همگن از نظر سبک معماری و چیدمان داخلی را ایجاد کنید. این مجموعه غالبا با منابع نوری گرم بین 2000 تا 3000 کلوین فضایی دلنشین و آرامش بخش را فراهم می کند.

محصولات این نور