لامپ کم مصرف و مهتابی

لامپ مهتابی یا لامپ فلورسنت (CFL) نوعی لامپ بخار جیوه تخلیه در گاز کم‌فشار است که از فلورسانس برای تولید نور مرئی استفاده می کند. این لامپ ها  از برق کمتری نسبت به لامپ های رشته ای استفاده می کنند، یک لامپ فلورسنت حدود یک چهارم انرژی مصرف می کند و ده برابر بیشتر از یک لامپ رشته ای سنتی و لامپ های ادیسونی قابل مقایسه که همان مقدار نور را تولید می کند، عمر میکنند. این لامپ ها با اینکه قیمت بیشتری نسبت به لامپ های رشته ای دارند ولی با توجه به بازدهی آنها و طول عمر طولانی آن ها از نظر اقتصادی مقرون به صرفه هستند.

لامپ کم‌مصرف یا لامپ فلورسنت فشرده از خانواده ی لامپ‌های فلورسنت است. لامپ‌های کم‌مصرف برای جایگزین‌شدن با لامپ‌های رشته‌ای قدیمی که پرمصرف هستند طراحی شده‌اند، و سرپیچ آنها E27 از نوع لامپ‌های معمولی است. این لامپ ها در مقایسه با لامپ‌های معمولی، تقریباً همان نور را تولید کرده اما مصرف برق کمتر و عمر بیشتری دارند، اگرچه قیمتشان بالاتر است.

لامپ کم مصرف فلورسنت که احتمالا آن را به صورت لوله ای مارپیچی شکل میشناسید، هنگامی که روشن می شوند چند ثانیه بیشتر طول می کشد تا به روشنایی کامل برسند. این لامپ ها اکنون در همان اندازه های محبوب لامپ های رشته ای با دمایی به مراتب خنک تر و در طیف وسیعی از رنگ های روشن از جمله تن های گرم (سفید تا زرد) در دسترس هستند و به عنوان یک گزینه صرفه جویی در مصرف انرژی در مکان های مختلف از جمله خانه ها ، مکان های اداری و تجاری، سازمانها، کافه ها و رستورانها و … مورد استفاده قرار می گیرند.

فناوری CFL ها در چند سال گذشته بهبود یافته است اما نکته منفی، جیوه موجود در این لامپ هاست که در صورت شکسته شدن باعث بیرون آمدن آن و درنتیجه مسمومیت آن مکان می شود، این مشکل می تواند باعث نگرانی های زیست محیطی هنگام شکستن و دفع این لامپ ها شود. سازمان های حفاظت از محیط زیست همواره توصیه می کنند که لامپ های فلورسنت را برای بازیافت یا دفع ایمن از زباله های عمومی تفکیک شوند.

 

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید لامپ کم مصرف ، فلورسنت ، مهتابی در طرح ها و مدل های مختلف همچنین اطلاع از قیمت لامپ کم مصرف و مهتابی به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر