لامپ رشته ای

لامپ های رشته ای یا لامپ های حبابی یا التهابی دارای یک رشته فلزی نازک به اسم تنگستن هستند که با عبور برق از آن گرم می شوند. وقتی به اندازه کافی گرم می شود، رشته می درخشد تا نور تولید کند.حباب شیشه ای اطراف لامپ مانع رسیدن اکسیژن به رشته درون آن شده و از سوختن لامپ جلوگیری می کند. این لامپ ها نور و گرمای زیادی تولید می کنند و مصرق برق بالایی دارند، به همین دلیل به تدریج جای خود را به لامپ های ال ای دی ، فلورسنت و کم مصرف داده اند.

لامپ رشته ای

لامپ های رشته ای براساس توان مصرفی که دارند مقدار روشنایی آنها تعیین می شود در واقع لامپ های با توان بیشتر روشنایی بیشتری تولید می کنند و بلعکس، مثلا لامپ های با توان 25 وات ، 220 لومن، لامپ های با توان 40 وات، 400 لومن و لامپ های با توان 60، 700 لومن روشنایی تولید می کنند. روشنایی انواع لامپ ها با لومن اندازه گیری می شود. لومن بیشتر به معنی لامپ روشن تر است.

ساختمان لامپ رشته ای به شکل زیر می باشد:

اجزای لامپ رشته ای

اجزای اصلی لامپ رشته ای عبارتند از:

1) حباب رشته ای

2)فضای پر شده از گاز

3) رشته تنگستن

4) سیم نگهدارنده رشته

5) سیم اتصال

6) لوله تخلیه

7) پایه

8) فیوز

9) سرپیچ

در گذشته از لامپ های رشته ای جهت تولید گرما استفاده میشد چراکه حباب شیشه‌ای این لامپ ها می تواند تا دمایی بین ۲۲۰ تا ۲۶۰ درجه سانتیگراد برسد. از جمله مصارف لامپ های رشته ای، استفاده در دستگاه جوجه کشی جهت گرم نگه داشتن تخم مرغ، خشک کردن، گرمایش از راه دور و غیره را می توان نام برد.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید لامپ رشته ای در طرح ها و مدل های مختلف همچنین اطلاع از قیمت لامپ رشته ای به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر