خانه

روشنایی خانه و نورپردازی بخش های مختلف آن امروزه به عنوان عامل اصلی زیبایی آن تعریف می شود، منزل به عنوان محلی جهت استراحت، انجام امور شخصی ، آسایش ، آرامش و … که ساعت های زیادی از زمان و عمر انسانها در آن سپری می شود از اهمیت ویژه ای برخوردار است. عوامل مختلف زیادی در فراهم آوردن این آرامش و آسایش در کنار زیبایی خانه شناخته می شود، استفاده بهینه و مناسب منابع نوری همواره می تواند کارایی ساختمان را افزایش داده و مکانی زیباتر و سالم تری را ایجاد نماید.

نورپردازی تاثیر زیادی در زیبا کردن دکوراسیون داخلی دارد و هر فضایی نورپردازی خاص خود را نیاز دارد. نورپردازی منزل باید متفاوت از نورپردازی اداره ها، رستوران ها و… باشد. اما باید در انتخاب جایی که می بایست نورپردازی شود و نحوه نورپردازی توجه کنید. اگر در نورپردازی، به دکوراسیون داخلی خانه توجه کنید قطعا باعث زیبایی خانه می شود.

استفاده از چشمه های نور مناسب و متنوع و هماهنگی آن با اجزا و وسایل خانه می تواند زیبایی خارق العاده ای در محیط ایجاد کرده و آن مکان را برای گذراندن وقت و زندگی دلپذیرتر کند . میتوان فضای پذیرایی و نشیمن را با نورهای محیطی و تأکیدی جلوه ای زیبا بخشید و یا فضای اتاق خواب را با نورهای ملایم و درخشان به محیطی زیباتر و مناسب تر برای مطالعه و خواب تبدیل کرد.

نمایش بیشتر