نما

قبل از ورود به هر ساختمانی چیزی که توجه ما را به خود جلب می کند نمای آن ساختمان است. درست یا غلط ما عادت کرده ایم همه چیز را با ظاهرش قضاوت کنیم حتی اگر آن چیز، ساختمان باشد. شما تصور کنید قصد خرید یک خانه دارید، اگر به چشم خریدار به ساختمان آن نگاه کنید و با ظاهری معمولی مواجه شوید آیا باز هم قصد خرید آن را دارید؟ در اغلب موارد پاسخ افراد خیر است. نمای ساختمان نه تنها روی ذهنیت مردم بلکه در زیباسازی شهری نیز تاثیر زیادی دارد. به همین دلیل نورپردازی نمای ساختمان اهمیت زیادی دارد.

نورپردازی نمای ساختمان

نورپردازی نمای ساختمان اگر به درستی و با رعایت استانداردها انجام پذیرد می تواند شکوه و جلال ساختمان را دو چندان کند به طوری که توجه هر رهگذری را به خود جلب کند. اگر شما هم در حال ساخت و ساز خانه یا مجتمع تجاری هستید بهتر است به نورپردازی خارجی ساختمان هم توجه کنید و زمانی را صرف این کار کنید، با این کار علاوه بر ارتقای کیفیت کار خود چهره ی شهر را زیباتر می کنید. برای پیشبرد این هدف به بهترین شکل توجه به نوع ساختمان اهمیت پیدا می کند برای مثال نورپردازی نمای رستوران یا مرکز خرید با یک آپارتمان مسکونی تفاوت دارد.

نور مخفی برای نورپردازی نمای خارجی انتخاب مناسبی است اما توجه به شدت و رنگ نورها نیز مهم است که این مورد نیز باید متناسب با مصالح به کار رفته در ساخت ساختمان باشد. معمولا رنگ های سرد مانند سفید و آبی علاوه بر اینکه شکل ظاهری خوبی برای نما رقم می زنند چشم را آزار نمی دهند و اگر طولانی مدت به آن ها نگاه کنید خسته نمی شوید.

نکته ای دیگری که با رعایت آن می توانید نورپردازی نما را بهتر انجام دهید موقعیت مکانی منابع نوری است. ممکن است شما هزینه ی زیادی برای خرید چراغ ها صرف کنید اما اگر از آن ها درست استفاده نکنید فقط زمان و پول خود را هدر داده اید. برای مثال اگر حاشیه ی پنجره های مشرف به خیابان را با نورهای مخفی زینت ببخشید علاوه بر تاثیر رنگ ها با برجسته تر نشان دادن پنجره به عنوان بخش مهمی از یک ساختمان تاثیر خوبی بر بیننده می گذارید.

چراغ های مناسب برای نورپردازی نمای ساختمان

همان طور که قبلا گفتیم نورهای مخفی مانند چراغ های خطی توکار  انتخاب خوبی برای این نوع از نورپردازی هستند اما شما می توانید از انواع لامپ ال ای دی، شمعی، سوزنی و سایر نمونه ها نیز استفاده کنید. توجه داشته باشید بهتر است برای این منظور از منابع نوری کم مصرف استفاده کنید تا علاوه بر هدف اصلی خود که زیبایی و نورپردازی نما می باشد از اتلاف بیش از اندازه انرژی نیز جلوگیری کنید.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید انواع چراغ های مناسب برای نورپردازی نمای ساختمان مانند چراغ های خطی توکار یا انواع لامپ در طرح ها و مدل های مختلف و همچنین مشاهده قیمت این نوع لوازم روشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر تجهیزات به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر