کانتر و بار

شاید کانتر و بار پس از سالها مرسوم شدن در طراحی داخلی آشپزخانه همچنان برای عده ای دو واژه ی غریب و بیگانه باشند. کانتر و بار بی شباهت به اپن های قدیمی آشپزخانه نیستند اما با آن تفاوت دارند. اگر شما هم کنجکاو هستید تا درباره ی کانتر و بار اطلاعات بیشتری کسب کنید شما را به مطالعه ی این مبحث کوتاه دعوت می کنیم.

  • کانتر

کانتر با معنای لغوی پیشخوان برای جدا کردن آشپزخانه از قسمت های دیگر خانه و معمولا پذیرایی طراحی می شود. این روزها جایگزین کردن کانتر با طرح های قدیمی در آشپزخانه های خانگی باب شده است و این می تواند به علت کاربردهای فراوان آن و جلوه ی زیبایش باشد. کانتر خود از نظر جنس انواع مختلفی دارد که شامل؛ سنگ کوارتز، سنگ گرانیت، چوب، سنگ مرمر، لمینت، کاشی سرامیک، استیل، سنگ صابون، کامپوزیت کاغذ و سیمان می شود. هرکدام از این نمونه ها دارای مزایای مختص به خود و البته معایبی هستند که در این مطلب نمی گنجد اما اینکه شما چه نوعی را انتخاب کنید کاملا به شرایط بستگی دارد.

کانتر معمولا در مرکز آشپزخانه قرار می گیرد و صرفا به منظور جدا کردن دو قسمت خانه به کار نمی رود بلکه می توان از آن به عنوان میز غذا خوری، قرار دادن تخته برای خرد کردن مواد غذایی و اینگونه کارها استفاده کرد. از آنجا که علاوه بر کاربردهای فراوانش در زیبایی آشپزخانه نیز نقش دارد با نورپردازی مناسب می توانید جلوه ی بهتری به آن ببخشید.

برای این منظور بهترین منبع نور چراغ آویز است اما به دلیل اینکه کانتر روی کابینت قرار می گیرد می توانید از چراغ های زیرکابینتی نیز استفاده کنید. ضمن اینکه می توان از ست های آویز ارزان قیمت به جای چراغ های آویز استفاده کرد.

  • بار

میز بار به طور معمول در کافه ها به کار می رود. البته میز بارهای چرخ دار یا انواع دیگر آن در رستوران ها و حتی منازل مسکونی نیز مورد استفاده قرار می گیرند. از نظر ظاهری شباهت زیادی به کانتر دارد اما از ارتفاع بیشتری برخوردار است. در هنگام خرید صندلی باید به تفاوت بار و کانتر توجه کنید و با در نظر گرفتن ارتفاع بیشتر صندلی های پایه بلند یا استول های بار را تهیه کنید.

همانند کانتر برای نورپردازی بار می توانید آویزهای متنوع را به صورت خطی نصب کنید و از جلوه ی زیبای آن لذت ببرید. اگر تمایل به صرف هزینه های گزاف ندارید می توانید از لامپ های ادیسونی، حبابی ال ای دی و سایر نمونه ها بهره ببرید. اگرچه اجباری برای نورپردازی این قسمت از آشپزخانه وجود ندارد اما به یاد داشته باشید بدون نورپردازی نیمی از زیبایی های آن پشت چهره ی تاریکی پنهان می ماند، به ویژه اگر میزبار را در یک کافه استفاده می کنید از اهمیت نورپردازی چشم پوشی نکنید.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید انواع چراغ آویز، ست آویز، چراغ زیر کابینتی و لامپ در طرح ها و مدل های مختلف و همچنین مشاهده قیمت این نوع لوازم روشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر تجهیزات به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

 

نمایش بیشتر