آشپزخانه صنعتی

اگر یک مکان را همانند موجودی زنده فرض کنیم می توان آشپزخانه را مهم ترین عضو آن دانست. یقیناٌ شما هم با این حرف موافقید و نمی توانید یک ساختمان را بدون آشپزخانه تصور کنید دقیقا به همین دلیل نورپردازی در این مکان اهمیت شایانی دارد. اما بسته به نوع آشپزخانه که صنعتی باشد یا معمولی نحوه ی نورپردازی نیز فرق می کند. یک مثال خوب برای آشپزخانه صنعتی رستوران و کافه می باشد و معمولا به دلیل اینکه تعداد افراد زیادی در آن مکان مشغول به کار هستند و حتی به این دلیل که ممکن است در معرض دید مشتریان باشد میزان نور آشپزخانه و چگونگی طراحی آن تاثیر زیادی در فضا می گذارد.

در آشپزخانه صنعتی معمولا مقادیر زیادی مواد غذایی نگهداری می شود از همین رو، اگرچه وجود نور طبیعی نیز جایگاه ویژه ای دارد اما به مقدار زیاد در این نوع آشپزخانه توصیه نمی شود، بنابراین بار دیگر به ضرورت نورپردازی مصنوعی در آشپزخانه رستوران را پی می بریم. امروزه با علم به این موضوع که روشنایی مناسب در رستوران یا کافه باعث جلب مشتریان بیشتری می شود، به نورپردازی صنعتی توجه زیادی شده و طراحان داخلی با دقت بیشتری به آن می پردازند.

لوازم روشنایی مناسب آشپزخانه صنعتی

نور کافی در آشپزخانه به معنی روشنایی بیش از حد و آزار دهنده نیست، اینجا می خواهیم برخی از ویژگی های نور مناسب و منابع نوری کاربردی برای نصب در آشپزخانه صنعتی را معرفی کنیم. انواع لامپ اعم از ادیسونی، صنعتی، ال ای دی، حبابی و سایر نمونه ها همواره گزینه ای مناسب برای نورپردازی در آشپزخانه یا هر مکان دیگری هستند. این می تواند به علت قیمت مناسب، تنوع در شکل ظاهری و نوع، و نصب آسان آن ها باشد، انتخاب یکی از موارد مذکور به عهده ی شماست تا با در نظر گرفتن شرایط بهترین انتخاب را داشته باشید. اما توصیه ما این است هیچ گاه از یک نوع منبع نور به تنهایی استفاده نکنید.

فرض کنید برای یک مکان صرفا از تعداد مشخصی لامپ آفتابی استفاده کنید! می توانید تصور کنید چه طیف نور آزاردهنده ای به وجود می آید؟ اگر پاسخ شما به این سوال مثبت بود پس به خوبی منظور ما را دریافته اید.  منبع نور مناسب بعدی برای آشپزخانه صنعتی چراغ های آویز هستند که اغلب برای زیبایی بیشتر روی اپن به صورت خطی و البته در ارتفاع های متفاوت نصب می شوند. فراموش نکنید مهم ترین هدف از نصب هرگونه چراغ در هر مکانی نورپردازی است پس تنها به بعد زیبایی آن توجه نکنید، شما باید بتوانید با به کارگیری درست چراغ ها زیبایی و روشنایی مناسب را در کنار یکدیگر بیاورید.

چراغ سقفی و دیوارکوب دو منبع نور مناسب و کاربردی دیگری هستند که نه تنها در آشپزخانه بلکه در نقاط دیگر نیز قابلیت استفاده دارند. چراغ سقفی از لوازم روشنایی اصلی به شمار می رود و انواع مختلفی دارد، با توجه به نوع مکان می توانید یکی از انواع روکار یا توکار آن را خریداری و برای جلوه بخشیدن به فضای مورد نظر نصب کنید.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید انواع چراغ مناسب برای آشپزخانه صنعتی مانند چراغ سقفی، دیواری و … در طرح ها و مدل های مختلف همچنین اطلاع از قیمت این قبیل منابع نوری به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر