مدرن

امروزه نورپردازی به سبک مدرن در ساختمان ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این نوع نورپردازی به خصوص در خانه هایی با دکوراسیون مدرن بسیار کاربرد دارد و جلوه ی بی نظیری به فضای مورد نظر می بخشد. لزومی ندارد حتما از این سبک نورپردازی در خانه یا محل کار خود استفاده کنید، شما می توانید با توجه به سبک چیدمان خود از انواع نورپردازی مانند مدرن، کلاسیک و … بهره بگیرید.

توجه به سایر وسایل موجود در فضای مورد نظر مانند مبلمان، پرده، وسایل دکوراتیو به شما در انتخاب سبک مناسب کمک می کند. برای مثال اگر در خانه ی خود از مبل های سلطنتی و اشیای نوستالژی برای تزئین استفاده می کنید، نورپردازی کلاسیک انتخاب خوبی برای شماست. اما لازم است بدانید پس از انتخاب سبک، باید منابع نوری متناسب با آن را نیز انتخاب و خریداری کنید.

چراغ های مدرن

در نورپردازی مدرن استفاده از نورهای مخفی و چراغ های توکار به وفور به چشم می خورد، در واقع هدف از توجه به این موارد برقرار کردن تناسب بین نوع روشنایی و روحیه افراد است. هر سبک نورپردازی خود شامل مجموعه ای از نورهای عمومی، تاکیدی، موضعی و … می باشد، کسب اطلاعات کافی در رابطه با هر یک و شناخت کاربردهای آن ها کمک می کند تا نورپردازی نقاط مختلف خانه یا دفتر کار خود را به خوبی طراحی کنید. ترکیب کردن و خلاقیت در نورپردازی می تواند تجربه و محیطی متفاوت برایتان به ارمغان آورد.

برای مثال اگر در یک اتاق صرفا از چراغ سقفی استفاده می کنید توقع نداشته باشید، نوری ملایم و آرامش بخش به نمایش بگذارد. ترکیب چراغ سقفی، آباژور و دیوارکوب می تواند گزینه ای مناسب برای اتاق شما باشد تا حاصل آن فضایی آرام برای استراحتتان شود. هنگام خرید منبع نور برای دکوراسیونی مدرن همواره به خاطر داشته باشید از خرید چراغ های پر زرق و برق خودداری کنید. هرچه چراغ ساده تر باشد در ایجاد فضایی مدرن موفق تر است.

انواع چراغ توکار بیشترین کاربرد را در این نوع نورپردازی دارند. چراغ های خطی و پنل های توکار اگرچه به تنهایی ممکن است نور کافی را تامین نکنند اما در کنار یکدیگر محیطی آرام و مدرن با نوری ملایم ایجاد می کنند پس اهمیت این قبیل لوازم روشنایی را در نظر داشته باشید. البته این به معنی عدم استفاده از چراغ روکار در نورپردازی مدرن نیست، لوسترهای ساده و زیبا، چراغ های آویز، چراغ های دیواری فلورسنت یا نمونه های دیگر، آباژورهای پایه بلند و رومیزی نیز اگر در مکان درست قرار بگیرند در تحقق این هدف یعنی به وجود آوردن دکوراسیون مدرن شما را یاری می کنند.

داشتن خلاقیت و به کار بردن روش های متفاوت در این نوع نورپردازی تا جایی که سبک را به طور کلی تغییر ندهد آزاد است. بنابراین ذهن خود را به اجرای یک روش از پیش تعیین شده و خرید چراغ هایی که پیش تر ذکر کردیم، محدود نکنید تا دکوراسیون دلخواه خود را بسازید، زیرا چیزی که در طراحی دکوراسیون بیشتر از تمام اصول و قواعد دیگر اهمیت دارد آرامش و رضایت ساکنان آن محیط است.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید لوازم چراغ دیواری مدرن، چراغ آویز مدرن، و سایر چراغ های مناسب برای نورپردازی مدرن در طرح ها و مدل های مختلف و همچنین اطلاع از قیمت این قبیل منابع نوری به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر