محیط باز

همه ی ما چه در خانه های ویلایی زندگی کنیم چه در آپارتمان، نیاز داریم بخشی از زمان خود را در فضای باز سپری کنیم و از فضای خانه دور شویم. این نیاز در فصل تابستان به اوج خود میرسد و همواره فضاهای سبز و پارک ها مملو از مردمی می شود که از گرمای هوا ترجیح داده اند به یک محیط باز رو بیاورند. از آنجا که اغلب مردم در طول روز زمان خود را در محل کار خود سپری می کنند، شب زمان مناسبی برای گذران اوقات فراغت در بیرون از خانه است. در کنار هوای مطبوع شب های تابستان چیزی که کیفیت اوقات فراغتشان را افزایش می دهد نورپردازی مناسب در فضاهای باز است.

محیط یا فضای باز شامل خیابان، پیاده رو، پارک، فضای سبز، حیاط، باغ و هرجای دیگری است که به نورپردازی خارجی نیاز دارد. اگر ساعاتی از شب را بخواهیم در پیاده رو های اطراف خانه قدم بزنیم یا در حیاط خود، زیر نور ماه به دور از دغدغه های روزمره به نسیم خنک بهاری گوش بسپاریم ولی با فضایی تاریک و خالی از نور مواجه شویم تمام ذوق ما به یکباره کور می شود و جای آن احساس آرامش را نا امنی و ترس می گیرد. ممکن است همه ی شما چنین احساسی را تجربه کرده و به خوبی این گفته ها را درک کنید، از همین رو از اهمیت ویژه ی نورپردازی در محیط باز با خبر باشید.

یک فضای تاریک احتمال آسیب های جسمی و اجتماعی مانند سرقت و … را افزایش می دهد به همین علت افزون بر جنبه ی زیبایی به وسیله ی نورپردازی در فضای باز، کسانی که خواستار امنیت بیشتر هستند هیچ گاه از این مقوله ی مهم غافل نمی شوند. مانند نورپردازی داخلی در این مورد هم با بررسی محیط و طراحی مناسب می توانید هم در زمان و هزینه ها صرفه جویی کنید و هم نورپردازی فضا را به بهترین شکل انجام دهید.

چراغ های مناسب برای نورپردازی محیط باز

مهم ترین مشخصه ای که منابع نوری مناسب برای این کار باید داشته باشند این است که اگر در معرض باد، برف، باران و … قرار بگیرند دچار آسیب دیدگی نشوند. این که شما از چه نوع چراغی استفاده کنید کاملا اختیاری است اما بهتر است از چراغ های پارکی و سایر نمونه هایی که به همین منظور طراحی و تولید شده اند استفاده کنید. همچنین در برخی از نقاط یک فضای باز تردد کمتری صورت می گیرد بنابراین همیشه نیاز به چراغی روشن ندارند، پس اگر از چراغ های هوشمند و سنسور دار استفاده کنید از مصرف بیش از اندازه ی انرژی جلوگیری می کنید.

چراغ های دفنی، چمنی و کنار پله منابع دیگری هستند که مزیت های زیادی همچون اشغال نکردن فضای زیاد، نور مناسب و ایمنی بیشتر به دلیل پنهان بودن سیم کشی را شامل می شوند. فراموش نکنید با به کار بردن درست این منابع نوری در موقعیت های مناسب مانند حاشیه ی پله، در ورودی، تراس و بالکن، اطراف استخر و کنار درختان علاوه بر فراهم کردن امنیت برای ساکنان و عابران، زیبایی را به محیط هدیه می دهید.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید انواع چراغ های مناسب برای محیط باز مانند چراغ پارکی، چمنی، دفنی، کنار پله و انواع پروژکتور و نورافکن در طرح ها و مدل های مختلف و همچنین مشاهده قیمت این نوع لوازم روشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر تجهیزات به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

 

نمایش بیشتر