ریلی و موضعی و تابلو

دنیای نور و نورپردازی بسیار گسترده تر از آن است که ما می پنداریم، ما در روزگاری هستیم که زندگی بدون منابع روشنایی عملا غیر ممکن است. در همین راستا طراحان داخلی، تولیدکنندگان لوازم روشنایی و تمام کسانی که سهمی در این صنعت دارند برای بهبود و ارتقای کیفیت زندگی، هر روزه دست به اکتشافات جدیدی در این حوزه می زنند. توجه به نیاز مشتریان و در نظر گرفتن دغدغه ها بنیاد طراحی و ساخت چراغ های جدید و روش های مختلف نورپردازی قرار دارد و شاید بتوان علت استقبال گسترده ی مردم را در همین موضوع جستجو کرد. چراغ های ریلی و موضعی و تابلو از دیگر منابع نوری هستند که با هدف آسان تر کردن زندگی تولید شده اند و هر روز بر محبوبیت آن ها افزوده می شود.

  • ریلی:

چراغ های ریلی معمولا روی یک ریل در سقف به منظور نورپردازی نصب می شوند. مهم ترین مزیت این قبیل چراغ ها جابجایی آسان به واسطه ریل است. علاوه بر این، طراحی آن ها به گونه ای انجام شده که اغلب قابل چرخش هستند، یعنی شما می توانید به آسانی زاویه تابش نور را تغییر دهید. همین مزیت کافیست تا بگوییم یکی از مهم ترین کاربرد آن ها استفاده در آتلیه ها و پروژه های فیلمبرداری و عکاسی است. البته امروزه به دلیل تنوع در ساخت این نوع چراغ ها می توان از آن ها در هر مکانی به منظور نورپردازی داخلی بهره برد.

  • موضعی:

زمانی که هدف ما از نورپردازی تامین مقدار مشخصی روشنایی برای یک مکان خاص یا به بیانی دیگر برای انجام کاری می باشد، در واقع ما نورپردازی موضعی انجام داده ایم. برای مثال اگر می خواهید برای میز مطالعه ی خود که در گوشه یا مرکز کتابخانه قرار گرفته، روشنایی کافی تامین کنید باید از نور موضعی استفاده کنید. یک چراغ مطالعه یا رومیزی که با نور ملایم فقط گوشه ای از اتاق شما را روشن می کند نمونه ی خوبی برای نورپردازی موضعی است. شما می توانید از هر نوع چراغی برای این منظور استفاده کنید اما بخاطر داشته باشید اگر چراغ شما تمام یک فضا را روشن کند دیگر نمی توان آن را در دسته بندی موضعی قرار داد.

  • تابلو:

در هر خانه و حتی دفاتر کاری حداقل چند تابلوی دکوراتیو روی دیوارها به چشم می خورد. نقشی که این اشیای زینتی در زیباسازی محیط دارند قابل چشم پوشی نیست. با روش دیگری از نورپردازی می توانید زیبایی تابلوها را دو چندان کنید و از دیدن آن ها غرق لذت شوید، به این صورت که با نصب چراغی مناسب در بالا یا اطراف تابلو باعث نمایش جلوه ی زیباتری از آن شوید. این روش به خصوص در نمایشگاه های نقاشی، گالری های فرش که تابلو فرش های خود را برای جلب توجه بیشتر روی دیوار نصب می کنند و مغازه ها کاربرد دارد. ریسه، چراغ های خطی ال ای دی، دیواری، ریلی و حتی بالا آینه انتخاب خوبی برای اجرا کردن این هدف هستند.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید انواع چراغ های ریلی و موضعی و تابلو مانند چراغ ریلی، بازویی، دیواری، ریسه و … در طرح ها و مدل های مختلف و همچنین مشاهده قیمت این نوع لوازم روشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر تجهیزات به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر