روستیک و وینتیج

روستیک و وینتیج در میان سبک های دکوراسیون داخلی، طرفداران زیادی دارند اما ممکن است برخی افراد با این دو سبک آشنایی نداشته باشند و سوالاتی پیرامون این موضوع ذهنشان را درگیر کند. در این خصوص لازم است ابتدا مفهوم و معنای روستیک و وینتیج را به طور خلاصه شرح دهیم.

حتما تاکنون دیده اید که بعضی سبک های دکوراسیون، استایل و … که در گذشته برای مدتی مورد استقبال همگان قرار گرفته اند پس از چندسال دوباره استفاده از آن ها باب شده است! به این سبک وینتیج گفته می شود. روستیک نیز که ریشه ی آن در زبان لاتین است و به معنای روستا می باشد سبک دکوراسیون روستایی را خاطر نشان می شود که احتمالا شما هم چنین چیدمانی را در دنیای واقعی یا حداقل در فیلم ها دیده اید. با ما همراه باشید تا این دو سبک دکوراسیون و اصول نورپردازی در آن ها را بررسی کنیم و توضیحات بیشتری به شما ارائه دهیم.

  • روستیک:

دکوراسیون به سبک روستیک معمولا توجه همه را به خود جلب می کند، این می تواند به علت الهام گرفتن از طبیعت باشد. این نوع دکوراسیون در کشورهای حوزه اسکاندیناوی فراوان دیده می شود و مهم ترین ویژگی آن استفاده از المان های طبیعی مانند سنگ، چوب و اشیایی مانند این است. همان طور که می دانید یک دکوراسیون هرچند زیبا و فاخر باشد تنها با نورپردازی مناسب تکمیل می شود. مهم است در هر نوع دکوراسیونی چراغ هایی متناسب با همان سبک انتخاب کنید تا تعادل را برقرار کنید و زیبایی را به اوج برسانید.

استفاده از شمع در این نوع دکوراسیون بسیار کاربردی است اما کافی نیست، بنابراین می توانید از لوستر، آباژور و چراغ دیواری چوبی استفاده کنید تا علاوه بر چهره ی زیبایی که برای محیط مورد نظرتان می سازند نوری یکنواخت و ملایم در خانه یا محل کار خود داشته باشید.

  • وینتیج:

به طور خلاصه سبک وینتیج در دکوراسیون یعنی حضور اشیا و وسایل زینتی قدیمی که سرشار از حس نوستالژی باشد. امروزه به دلیل تمایل مردم به سوی این سبک منابع نوری متنوعی برای استفاده در دکوراسیون وینتیج طراحی و تولید شده اند. لامپ، چراغ دیواری، آویز، لوستر، آباژور و هر نوع چراغ دیگری که می تواند خاطرات گذشته را برایتان تداعی کند در این دکوراسیون قابل استفاده هستند.

البته بین چراغ های انتخابی شما و سایر اشیای زینتی مانند تابلو، مجسمه و … باید تناسب برقرار باشد تا جلوه ی آن ها دوچندان شود. این نکته در رابطه با هر سبک دیگری نیز صدق می کند و شما باید همواره اصولی را رعایت کنید تا بتوانید دکوراسیونی زیبا خلق کنید، در همین راستا اهمیت نور و منابع نوری را هیچ گاه فراموش نکنید چرا که یک فضای زیبا در تاریکی و بدون روشنایی کافی نه دیده می شود و نه کاربردی دارد.

شما مشتریان عزیز می توانید برای خرید انواع چراغ های مناسب نورپردازی در سبک های روستیک و وینتیج از جمله چراغ های دیواری، سقفی، لوستر، لامپ و …  با قیمتی مقرون به صرفه، خرید انواع تجهیزات نورپردازی و کسب اطلاعات بیشتر در این رابطه به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر