کلاسیک و لوکس

کلاسیک و لوکس دو نوع نورپردازی دیگری هستند که هر کدام در میان قشری از جامعه طرفداران زیادی دارند. اگرچه این دو به ظاهر با یکدگیر در تضاد هستند اما وجوه مشترکی نیز دارند. نورپردازی کلاسیک در دکوراسیون هایی به همین سبک به کار می رود اما ممکن است شما در هر نوع طراحی دکوراسیون دیگری تمایل به لوکس نشان دادن آن فضا داشته باشید، در هر دو حالت می توانید از نورپردازی تاکیدی استفاده کنید. یعنی با تاکید بر تابلوها یا اشیای زینتی دیگر به ویژه گران قیمت به وسیله نورپردازی، توجه بیننده ها را جلب می کنید و دکوراسیونی لوکس رقم می زنید.

  • نورپردازی لوکس

نورپردازی لوکس می تواند در هر مکانی اجرا شود اما معمولا پذیرایی، هال و نشیمن، ناهارخوری، آشپزخانه، دفترکار یا حتی کافه و رستوران مکان های مناسبی برای پیاده سازی این سبک هستند. فراموش نکنید بهره گیری از نور طبیعی در کنار نورهای مصنوعی برای لوکس نشان دادن یک دکوراسیون راه حلی هوشمندانه محسوب می شود و تقریبا می توان گفت بدون نور طبیعیِ کافی اهداف شما به خوبی محقق نمی شوند. پنجره های بزرگ و استفاده از پرده های توری یا نازک برای دعوت روشنایی به خانه بسیار مناسب هستند.

این موضوع نباید باعث شود استفاده از چراغ های متنوع و نورپردازی مصنوعی را فراموش کنید. نصب دیوارکوب ها برای جلوه بخشیدن به تابلوهای روی دیوار را به هیچ وجه دست کم نگیرید اما استفاده از لوستر و چراغ آویز یا سقفی به عنوان منبع نور اصلی نیز نباید فراموش شود. آباژورها اگرچه در کنج خانه ممکن است به فراموشی سپرده شوند ولی می توانند مجسمه های دکوراتیو اطراف خود را زیباتر در معرض دید قرار دهند و گامی به سوی نورپردازی لوکس بردارند.

  • نورپردازی کلاسیک

اگر صاحب یک عمارت یا خانه ی قدیمی هستید و نمی خواهید تغییری در ساخت آن ایجاد کنید طراحی دکوراسیون کلاسیک مناسب شماست. استفاده از اشیای زینتی قدیمی، مبل های سلطنتی، تابلوهای تاریخی و کلاسیک، پرده های فاخر، پنجره های ارسی با شیشه های رنگی و … نشانه های بارز این سبک است. برای اینکه نظم این نوع دکوراسیون را به هم نریزید باید برای نورپردازی نیز از چراغ های کلاسیک و مناسب استفاده کنید.

همانند هر سبک دیگری در نورپردازی کلاسیک نیز می توانید از انواع منابع نوری مانند چراغ سقفی، دیواری، آویز، لوستر، آباژور و رومیزی استفاده کنید، اما انتخاب رنگ، جنس و طرح منبع نور اهمیت دارد. برای مثال لوسترهای با شکوهِ کریستالی در رنگ هایی نظیر نقره ای و طلایی می توانند تکمیل کننده یک دکوراسیون کلاسیک باشند. چراغ هایی با طیف نور گرم آرامش خاصی را در این نوع نورپردازی حاکم می کنند پس از نصب این نوع منابع نوری غافل نشوید. به طور خلاصه صرفا نوع چراغ برای نورپردازی مهم نیست بلکه طرح، رنگ و حتی جنس بدنه در ایجاد تعادل و تناسب موثر هستند.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید انواع چراغ های کلاسیک و لوکس در طرح ها و مدل های مختلف و همچنین مشاهده قیمت این نوع لوازم روشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر تجهیزات به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر