روف تاپ

با گذر زمان آپارتمان های مسکونی رشد چشم گیری داشته اند و تقریبا نیمی از جمعیت کلان شهرها را در خود جای می دهند. این موضوع باعث دوری هرچه بیشتر مردم از طبیعت شده است که عده ی زیادی از افراد به ویژه آپارتمان نشین ها از آن رنج می برند. به همین دلیل طراحان در جستجوی راه چاره تصمیم به استفاده ی بهینه از فضاهای باز یک آپارتمان از جمله پشت بام گرفته اند. روف تاپ که می توان گفت نوعی روف گاردن محسوب می شود با تزئین پشت بام به وسیله ی چمن مصنوعی، درختچه و گل و گیاهان متنوع، نیمکت های چوبی، میز و صندلی و … به وجود می آید.

روف تاپ علاوه بر اینکه یک فضای سبز کوچکِ شخصی برای ساکنان ایجاد می کند که می توان ساعاتی را به دور از دغدغه های روزمره در آن سپری کرد، در تصفیه ی هوا نیز کمک زیادی می کند. به طوری که اهمیت این موضوع باعث شده گستردگی انواع روف گاردن و روف تاپ روز به روز افزایش پیدا کند و بر تعداد ساختمان هایی که از این شیوه برای زیباسازی و ایجاد فضای سبز استفاده می کنند افزوده شود. در گذشته که پشت بام کاربردی معمولی داشت نورپردازی آن هم اهمیت چندانی نداشت اما امروزه به دلیل تبدیل شدن به مکانی برای گذران اوقات فراغت، تامین نور کافی برای این مکان ضروری است.

با نورپردازی مناسب نه تنها زیبایی بیشتری به ویژه در شب به روف تاپ می بخشید بلکه ایمنی را نیز افزایش می دهید. در فضایی تاریک و خالی از نور احتمال وقوع حوادثی مانند سقوط از پله یا بام بیشتر است و قطعا شما هم نمی خواهید شاهد چنین اتفاقاتی در خانه ی خود باشید. اگر دوست دارید شب های تابستان را در فضایی آرام و زیبا به همراه خانواده ی خود سپری کنید، از ایجاد روف تاپ و نورپردازی آن غافل نشوید.

نورپردازی روف تاپ

حال که اهمیت موضوع را دریافتید ممکن است برایتان این سوال پیش بیاید که منابع نوری مناسب برای این مکان کدامند؟ به دلیل قرار گرفتن روف تاپ در دسته ی فضاهای باز باید از چراغ های مناسب نورپردازی خارجی استفاده کنید، به عبارت دیگر لازم است منبع نوری را انتخاب و خریداری کنید که در برابر باد، باران و گرد و خاک مقاوم باشد. نصب چراغ های پارکی پایه کوتاه در تداعی یک پارک کوچک خانگی شما را یاری می کند ضمن اینکه این نوع چراغ ها برای فضاهای باز طراحی شده اند و مقاومت بالایی در برابر آسیب های احتمالای دارند.

افزون بر منابع نوری روکار می توان از انواع چراغ توکار و نورهای مخفی برای زیباسازی بیشتر روف تاپ استفاده کرد. برای مثال می توانید چراغ های دفنی، چمنی، کنار پله و خطی توکار را برای روشنایی بخشیدن به محیط در کنار سایر چراغ ها به کار ببرید و از هارمونی زیبایی که خلق می کنند لذت ببرید. ضمن اینکه این نوع لوازم روشنایی فضای کمی اشغال می کنند و به دلیل مخفی بودن کابل ها امنیت بالایی دارند.

شما مشتریان عزیز می توانید جهت خرید انواع چراغ پارکی، چمنی، دفنی، کنار پله، انواع لامپ، ریسه و … در طرح ها و مدل های مختلف و همچنین مشاهده قیمت این نوع لوازم روشنایی و کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سایر تجهیزات به سایت noorbrand.com مراجعه نمایید.

نمایش بیشتر